Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /usr/home/martaturska/domains/martaturska.pl/public_html/wp-content/themes/mariana-handmade/includes/lists.php on line 422 #TurskaNaWiejskiej - Marta Turska - kandydatka na posłankę
#TurskaNaWiejskiej

#TurskaNaWiejskiej

Jestem kandydatką na posłankę do polskiego Sejmu.

Dostałam szansę, propozycję kandydowania i poczułam, że to jest mój czas. Mam plan na siebie, na kampanię i na działalność w Parlamencie.

#CzwórkaTurskiej

Poniżej przedstawiam 4 filary mojego programu wyborczego

1 #SzczęśliwaRodzina

Mam dużą, zdrową, szczęśliwą rodzinę. Tego samego życzę każdemu. Jako spełniona mama trójki dzieci wiem, czego potrzeba rodzicom, by mogli spokojnie dbać o rozwój swoich pociech. Potrzebują bezpieczeństwa i stabilizacji. Dlatego dobrym pomysłem jest żłobek oraz przedszkole dostępne dla każdego dziecka. Miejsca w niewielkich, 15-osobowych grupach, które gwarantują uwagę wychowawcy.

Jakość zajęć i opieki na wysokim poziomie bez względu na rodzaj placówki. Ważna jest też nauka języków, którą trzeba wprowadzić jako stały punkt przedszkolnego programu, nie jako zajęcia dodatkowe.

Przywrócenie programu ,,Mieszkanie Dla Młodych’’, czyli ułatwienie młodym rodzinom kupno własnego domu. Wiem, że stworzenie własnego miejsca na ziemi to kluczowa potrzeba wielu z nas.

Przywrócenie finansowania in vitro. Państwo powinno wspierać pary, które mają problemy z płodnością.

2 #EdukacjaiKultura

Edukacja i kultura idą w parze. Rozwijają, poszerzają horyzonty i łączą ludzi. Wierzę w hasło: ,,czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci’’.

Dlatego jestem za: etatem dla animatora kultury w każdej szkole podstawowej oraz średniej. Osobą, która będzie aktywnie organizować życie kulturalne szkoły i będzie inspirować do działań związanych z kulturą i sztuką.

Podwyżkami dla nauczycieli. Osoby, które wychowują nasze dzieci, powinny mieć komfort pracy oraz bezpieczną przyszłość.

Domem bez tornistra i prac domowych. Przeraża mnie ilość zadawanej pracy domowej oraz fakt, że dzieci, zamiast odpoczywać po szkole, aktywnie spędzać czas na placach zabaw, siedzą przy biurkach próbując nadgonić materiał.

“Bon na kulturę” na wszystkich uczniów to mój autorski pomysł, który zakłada cykliczne zaproszenia na wydarzenia kulturalne, dostępne dla wszystkich uczniów.

3 #Ekologia

Jestem fanką świadomej ekologii. Szukam tego, co jest najlesze na wsi w Warszawie, czyli czystego powietrza i zdrowego jedzenia. Ważne jest dla mnie: czyste i zdrowe powietrze. Każdy z nas powinien móc wziąć głęboki oddech.

Polska bez plastiku. Według obliczeń Krajowej Izby Gospodarczej, za trzy lata do naszego kraju trafi 1,3 mln ton plastikowych opakowań. Możemy to zmienić, ale ważne, by zrobić choć jeden mały krok w tym kierunku.

Sadzenie drzew. Odwróćmy proces – zamiast wycinać, sadźmy. Dobrym pomysłem jest pozwolić maturzystom uczcić zakończenie nauki posadzeniem drzewa. Niech drzewo będzie symbolem zwycięstwa.

4 #Przedsiębiorczość

Otaczam się przedsiębiorczymi, mądrymi ludźmi. Osobami, które z sukcesem rozwijają swoje firmy, wkładają całą swoją energię w pomysł i wizję. To ja rozwijałam Business Link na Stadionie PGE Narodowy, miejsce do rozwoju biznesu. Codziennie miałam kontakt z przedsiębiorczymi, inspirującymi ludźmi i to ja byłam spoiwem między biznesami. Chcę to doświadczenie dobrze wykorzystać.

Niższy ZUS. Ułatwiajmy ambitnym ludziom działanie, wspierajmy, zamiast podcinać skrzydła opłatami znacznie przekraczającymi możliwości młodych przedsiębiorców.

Mniej biurokracji, więcej przedsiębiorczości. Uważam, że zreformowanie prawa jest niezbędne do rozwoju przedsiębiorczości w Polsce. Zbyt duża ilość formalności skutecznie odciąga od tego, co ważne, czyli rozwoju przemysłu, różnorakich branż i marek osobistych.

#TurskaNaWiejskiej

Dziękuję, dziękuję, dziękuję 🙂